SPC - Statystyczne sterowanie procesem produkcji

Właściwe zarządzanie procesem produkcji, jest kluczem do osiągania wyrobu zgodnego z wymaganiami. Dlatego właśnie standard IATF 16949:2016 wymaga, aby organizacje stosowały podejście statystyczne do zarządzania procesem. Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie jest skorzystanie z podręcznika SPC (Statistical Process Control) oraz zawartych tam wytycznych.

Zgodnie z podręcznikiem organizacje działające w przemyśle motoryzacyjnym muszą analizować parametry swojego procesu produkcji. Podstawowymi wskaźnikami do analizy są zdolność i stabilność procesu, które opisują czy proces może wyprodukować wyroby zgodne z wymaganiami oraz jak te wyroby są do siebie podobne. Tylko właściwe sterowanie procesem produkcji pozwoli wyprodukować wyroby, które będą odpowiadały potrzebom klienta oraz pozwoli ograniczyć koszty produkcji.

W celu lepszego poznania technik zarządzania procesem zapraszamy na szkolenie "SPC - Statystyczne sterowanie procesem produkcji". W trakcie szkolenia omówione zostaną praktyczne metody zarzadzania procesem, tj. stosowanie kart kontrolnych oraz odczytywanie informacji tam zawartych.

Program szkolenia:
1. Wprowadzenie do wymagań SPC
2. Wymagania IATF 16949:2016 dotyczące SPC
3. Podstawy statystycznego sterowania procesem produkcji
4. Wskaźniki zdolności procesu i maszyn
    - wskaźniki Cp, Cpk
    - wskaźniki Pp, Ppk
    - wskaźniki Cm, Cmk
5. Karty kontroli procesu produkcji
6. Sygnały kontrolne w SPC

Czas trwania szkolenia: 1 dzień x 7 godzin

Szkolenie w formie:
 - stacjonarnej u klienta
 - online

Wszystkie informacje dotyczące szkolenia zebrane zostały w jednym dokumencie, który możecie Państwo ściągnąć klikając w link - Karta szkolenia.

W celu uzyskania bardziej szczegółowej informacji na temat szkolenia lub dopasowania szkolenia do Państwa potrzeb proszę o kontakt telefoniczny lub wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmu opisującego założenia szkolenia oraz jego elementy: